The Cocktail Balance
Stanislav Harciník

SKU: bf02

33,00 

Available on backorder

Vzdelávaj sa – Pracuj na sebe – Odovzdávaj ďalej

Kniha The Cocktail Balance je určená pre študentov, ľudí z gastronómie a aj pre milovníkov barovej kultúry. Pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť niečo nové, inšpirovať a posúvať hranice.

Category:

O KNIHE

Kniha The Cocktail Balance je rozdelená na 3 základné časti – teoretickú, praktickú a odkazy od najlepších slovenských barmanov.

Teoretická časť obsahuje základy profesionálneho prístupu v jednotlivých kapitolách, ako sa prezentovať a ako sa starať o svojich hostí. Dozviete sa tiež proces cenotvorby cocktailu, efektívne metódy využiteľné na spracovanie kreatívnych myšlienok a v kapitole venovanej gastrofyzike a neurogastronómii to, ako môže vôňa, dotyk, zvuk a vizuál ovplyvniť výslednú chuť cocktailu. A to všetko vytvára komplexný a nezabudnuteľný zážitok pre Vašich hostí.

V knihe tiež nájdete definície 20 moderných ingrediencií, s ktorými autor pracuje pri tvorbe cocktailov – čerešne, zázvor, fialová mrkva či malinové listy. Cocktailová časť je rozdelená na 20 Twisted Classics drinkov, kde autor zdôrazňuje dôležitosť ovládať základy a poznať tie najznámejšie svetové klasiky, ktoré sú dodnes základom aj pre mnoho moderných adaptácii a zároveň 20 autorových Signature drinkov. Nechýba barové náradie, technológie, techniky príprav a prečítate si aj o práci s ľadom.

V knihe The Cocktail Balance nájdete overené procesy, ktoré fungujú a ktorými sa môžete inšpirovať autorom Stanislavom Harciníkom: “Kniha bola pôvodne iba mojim receptárom, keďže sa venujem tvorbe drinkov a baví ma práca s chuťami. Ale uvedomil som si, že mojou súčasťou nie sú len recepty, ale aj celý ten kreatívny proces a prístup, ktorý vám chcem ukázať. A je len na vás, čo si z neho vyberiete.”

Bar, Cocktail a Hostia sú mojím životným štýlom, čo je alebo bude tým vaším?

Počet strán: 176
Väzba: pevná väzba potiahnutá čiernym plátnom so sleporažbou, prebal
Hmotnosť: 840 g
Rok vydania: 2021
Miesto vydania: Bratislava, Slovenská republika
Jazyk: slovenčina
Vydavateľstvo: Stanislav Harciník, vytlačené na Slovensku
Rozmer: 190×240 mm
ISBN: 978-80-570-3478-0

Additional information

Weight 0,84 kg