Ivana Brillová: Katarina (CD)

Značka: PSko

Spoznajte Katarinu, o ktorej spieva rusínska speváčka Ivana Brillová

Dostupnosť Skladom
Kód: 52
€15
Ivana Brillová: Katarina (CD)
Značka: PSko

Ivana Brillová vydala svoj debutový album Katarina. Názov nesie podľa prvej rovnomennej piesne na CD, ktorú ju naučil dedko a ona si ju zamilovala. Je Rusínka, pochádza zo Šarišského Jastrabia, miluje folklór, tradície a svoj rodný kraj. Ivana si vydaním tohto albumu splnila sen a zároveň zachovala to, čo ju naučili starí rodičia.

Na albume nájdete priesne, ktoré ju ovplyvnili počas doterajšieho života, a ktoré v nej zanechali veľkú stopu. Každá pieseň, ktorá je na CD, má svoj príbeh a patrí niekomu. Okrem klasických ľudových piesní sú na CD aj piesne šarišské, z okolia Krivian a Krásnej Lúky, ale aj piesne v špeciálnej úprave – s klavírom, so zborom sv. Romana Sladkopevca, acapella piesne so speváčkami z FS Ruthenia, kde 5 rokov viedla spevácku zložku, ale aj piesne s dlhoročnými a skúsenými Jastrabčankami – ženami, ktoré sú najstaršími nositeľkami tradícií a tradičného spevu v Šarišskom Jastrabí.

Ivana Brillová o albume Katarina: „Je to zároveň také moje poďakovanie za to, čo všetko ma naučila nielen moja rodina, babka a dedko, moje tety z Jastrabia, ale čo všetko mi dala moja rodná obec. Je to poďakovanie za krásne detstvo, za čistú prírodu, za dobrosrdečných ľudí a more inšpirácie, ktorú som tu mohla čerpať.”

Na albume Katarina od rusínskej speváčky Ivany Brillovej nájdete okrem klasických ľudových piesní aj šarišské, z okolia Krivian a Krásnej Lúky, ale aj piesne v špeciálnej úprave – s klavírom, so zborom sv. Romana Sladkopevca, acapella piesne so speváčkami z FS Ruthenia, rovnako aj piesne s dlhoročnými a skúsenými Jastrabčankami – ženami, ktoré sú najstaršími nositeľkami tradícií a tradičného spevu v Šarišskom Jastrabí. Hrá ĽH Radoslava Kertisa. 

Dodatočné parametre

Kategória: CD
Hmotnosť: 0.5 kg
Autor: Ivana Brillová
Rok vydania: 2023