Rozprávky z Vlčích hôr

Značka: PSko

V knihe Rozprávky z Vlčích hôr si prečítate 24 rozprávok, ktoré napísali deti deťom. Sú inšpirované Vlčími horami, ktoré sa nachádzajú v slovenskom Národnom parku Poloniny.

Dostupnosť Skladom
Kód: 978-80-974630-0-7
€24
Rozprávky z Vlčích hôr
Značka: PSko

V knihe Rozprávky z Vlčích hôr si prečítate 24 rozprávok, ktoré napísali deti deťom. Sú inšpirované Vlčími horami, ktoré sa nachádzajú v slovenskom Národnom parku Poloniny. Kniha vznikla na základe prihlásených rozprávok do online súťaže o najkrajšiu rozprávku z Vlčích hôr, ktorej vyhlasovateľom bolo Centrum voľného času v Snine a hlavným partnerom Vlčie sirupy. Zakladatelia firmy VLČIE, ktorá sídli v obci Ulič – Miroslav Telehanič a Juraj Kovaľ sa spojili s autormi knihy Mamina rusínska kuchyňa – Oli Džupinkovou a Petrom Šuchtárom a rozhodli sa podporiť mladých autorov a autorky. Vydali knihu Rozprávky z Vlčích hôr, ktorú napísali deti deťom.

Kniha Rozprávky z Vlčích hôr je ukážkou toho, aké dôležité je dopriať deťom priestor a voľnosť. Nezabúdajme na to a dovoľme deťom a mladým ľuďom unášať sa fantáziou. Dovoľme im povedať svoj názor, vyjadriť sa a byť súčasťou nášho veľkého sveta. Nezabudnite na to, keď už budete veľkí.

,,…a tá Mliečna cesta vraj má s mliekom pramálo spoločného. Dodnes sa traduje, že ju vytvoril vĺčko, ktorý prečkal búrku v komore s Amálkou. Na labkách si totiž odniesol rozsypanú tatarčanú múku a na ceste domov, do hôr, zanechal svetlé stopy na nebi.“

Ďakujeme všetkým, ktorí poslali do súťaže vlastnú rozprávku z Vlčích hôr učiteľkám a učiteľom, ktorí podporujú svojich žiakov a žiačky v tvorivom písaní.

  • detskej porote: Mina Matušicová, Karin Hudáková, Lukáš Beňo
  • hlavnej porote: Celeste Buckingham, Mona Zázrivcová, Kristína Suchánková, Miro Jaroš, Ondrej Kandráč

Dodatočné parametre

Kategória: Knihy
Hmotnosť: 1 kg
Autor: © kolektív autorov rozprávok, Oli Džupinková, Peter Šuchtár
Rok vydania: 2023
Jazyk: slovenčina
Vydavateľstvo: © džušu s.r.o.
Námet: © Oli Džupinková, Peter Šuchtár, Vlčie sirupy
ISBN: 978-80-974630-0-7
Ilustrátorky: July Haluzová, Martina Gabaríková, Johanka Janošíková, Edita Hajdu, Iveta Hricová, Dominika Šikulincová
Grafický dizajn: Tomáš Kompaník